Yusuf Tanık

Yusuf Tanık

İnşaat Mühendisi

ÖZGEÇMİŞ

1977 Orta/ÇANKIRI doğumluyum. 42 yıldır Ankara Keçiören’de ikamet etmekteyim. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Keçiören’ de tamamladım. 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldum.

Mezuniyetimi müteakip NATA Holding’ de Şantiye Şefi olarak iş hayatıma başladım. 2000 yılında kendi firmamı kurarak inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başladım.

2002 yılında girmiş olduğum KPSS sınavında 95,65 puan alarak Türkiye 162. si oldum ve (Mülga) Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde proje, metraj ve ihale mühendisi olarak, devamında D.S.İ. Genel Müdürlüğü’nde metraj, ihale ve hakediş mühendisi olarak görev yaptım. Böylece sadece özel sektörde değil kamuda da ciddi tecrübeler edinmiş oldum. Aralık/2004 yılında askerlik görevimi ifa etmek üzere kurumumdan ayrıldıktan sonra tekrardan memuriyete geri dönüş yapmadım. Ankara ve Bursa illerimizde bulunan firmalarım ile inşaat sektöründe faaliyetlerime devam etmekteyim.

Evli, 2 çocuk babasıyım, eşim ev hanımı. Orta düzeyde İngilizce bilmekteyim. İyi derecede bilgisayar (MS Office,  teknik hesap ve çizim programları) bilmekteyim. Çeşitli hemşehri ve iş derneklerinde üyeliklerim bulunmakta.

Son yaşadığımız depremden de görüleceği üzere yıkılıp yenilenmesi gereken çok fazla miktarda yapı stoğumuz bulunmakta olduğundan, hem uzman olduğumu düşündüğüm kentsel dönüşüm hususunda hem de bölgelerimizin fabrikalaştırılarak istihdam sağlanması hususunda önemli projelerim bulunmaktadır.

Takdir buyurulursa kritik günlerden geçmekte olduğumuz bu günlerde ülkemiz ve partimiz için ayrı bir önemi olan Ankara’mızdan Milletvekili olarak, Kutlu Davamıza, Devletimize ve Milletimize hizmet etmek istiyorum.

Saygılarımla.

                                                                                                                                                                  Yusuf TANIK