Oğuz Yılmaz

Oğuz Yılmaz

Elektrik / Elektronik Mühendisi

Köklü milliyetçi geleneklere sahip bir aileden gelen 1979 doğumlu Oğuz Yılmaz:

Lise öğrenimini Ankara Lisesi’nde, üniversite öğrenimini ise ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

Türkiye’nin ilk siber güvenlik üreticisi yazılım firmasını kurarak 22 yıldır yerli ve milli ürün hedefiyle AR-GE yönetmektedir. Siber güvenlik, yazılım, proje yönetimi, finans yönetimi, mühendislik ve AR-GE yönetimi konularında uzmanlığı bulunmaktadır.

Ankara Sanayi Odası Meclisi ve TOBB Yazılım Meclisi üyesidir. Bunun yanında, Türkiye Bilişim Derneği, IEEE (Dünya Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü), Bilgi Güvenliği Derneği, Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi gibi Türkiye’de teknoloji üretiminin öncüsü sivil kuruluşlarda grup çalışmaları, başkanlık, yönetim kurulu ve meclis üyeliği gibi görevler yürütmüştür.

ODTÜ‘de siber güvenlik alanında dersler vermiş ve çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Son 4 yıldır Türkgün Gazetesi’nde Teknoloji, Sanayi, AR-GE, Ekonomi konularında köşe yazıları yazmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası Oğuz Yılmaz, Ankara’da dünyaya gelmiş, Çankaya’da çalışmakta ve Gölbaşı’nda ikamet etmektedir.

Her alanda yerli ve milli teknoloji ile üretim yapan, bu sayede kalkınan, yarınların güçlü ve müreffeh Türkiye’si hedefiyle çalışmaktadır.

Köşe Yazıları: https://www.turkgun.com/oguz-yilmaz