Hüseyin Yılmaz

Hüseyin Yılmaz

İş İnsanı

   03/03/1978 yılında Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde doğdum. Ankara Ayaş Yağmurdede Köyü nüfusuna kayıtlıyım. İlk ve orta öğretimimi Sincan da tamamladım. Liseyi 1995 yılında Ankara Lisesinden mezun oldum. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisini bitirdim. Selçuk Üniversitesi Biyoekonomi yüksek lisans yaptım ve  şuanda da Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2.sınıf öğrencisiyim.2003 yılında Amasya il jandarma Komutanlığında vatani görevimi tamamladım. Evliyim bir erkek bir kız olmak üzere 2 çocuk babasıyım.

2004 yılında ticarete atıldım ve Aküdünyası adı altında tüm akü çeşitleri olmak üzere toptan parakende 3 adet satış mağazalarım var.

 2008 yılında mevcut işimize ilave olarak gayrimenkül değerleme uzmanlığı ve Osmanlı tapu danışmalığı işlerini de yürütmeye başladım.

2018 yılından beri Basın Yayın Kurumuna kayıtlı olan Bakanbey Gazetesi ve Haberpolitik haber sitesinin imtiyaz sahipliğini yapmaktayım.

2020 yılından sonra inşaat sektörüne girdim. Ayaş Bağ Evleri adıyla 500 dönüm arazi üzerinde 700 villalık projenin müteahhitliğini yapmaktayım.

2020 yılında ajanslık hizmetleri için Pinaroma ajans adıyla DSİ Su Elçileri projesinin7+7 yıllık sözleşmesini imzalayarak iş geliştirme, çizgi film ve sosyal sorumluluk projesi olan Su Elçileri Yollarda adı altında 36 ilde il valilerinin ve diğer kamu görevlilerinin de katılımı ile etkinlikler düzenledim diğer illerde devam ediyoruz.

2021 yılından itibaren de TÜRKÇE ŞEYLER DİGİTAL MEDYA YAPIM şirketinde digital animasyonlar, çizgi filmler, tanıtım filmleri, reklam filmleri ve uzun metrajlı sinema filmleri yapmaktayım.