Emine Güven Öztürk

Emine Güven Öztürk

İş İnsanı

Emine GÜVEN ÖZTÜRK,13 Kasım 1984 yılında Ankara’da doğdu. Babası Çankırı Ilgaz doğumlu Naci Güven, annesi Çankırı Çerkeş doğumlu Sevim Güven’dir. Dört çocuklu Güven ailesinin ikinci çocuğudur.

İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Kırıkkale Üniversitesi İklimlendirme-Soğutma bölümünü birincilikle bitirmiştir. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü Onur Belgesi ile tamamlamıştır.

2008 yılında, Kırıkkale Üniversitesinden mezun olduktan sonra, mesleğine başlamıştır.

2015 yılında Akson Mekanik Mühendislik İnş. Taah. Tıbbi Cihaz San. Ve Tic. LTD.ŞTİ. firmasını kurmuştur.

Sektöründeki tek kadın işveren olmanın gururu ile sektöre öncülük etmektedir.

Hastane Hijyenik havalandırma sistemleri tasarım ve kurulumu, medikal ürün ve ilaç üretim tesisleri tasarım ve kurulumu, Savunma sanayii de Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü kapsamında, gerek tedarik gerek millileştirme projelerinde iş birliği yapmıştır. Milli Savunma Bakanlığına bağlı Askeri Fabrikalar ve Sağlık Bakanlığına bağlı birçok hastane ile çalışmaları ve projeleri devam etmektedir.

Sektöründe faaliyet gösteren derneklerde, İş insanlarının bir araya gelerek kurmuş olduğu Sivil Toplum Kuruluşlarında kurul üyeliği, büyük bir spor kulübüne bağlı iş adamları ve kadınlarının oluşturduğu bir dernekte başkan yardımcılığı yapmaktadır.

Memleketi Adana Kozan olan İlker Armağan ÖZTÜRK ile evlidir. Ecrin Tanem adında bir kız, Utku Pars adında bir erkek çocuğu annesidir.